czwartek, 25 sierpnia 2011

Sundown Syndrome presents: Summer Mix 2011


Gitarowy, pełen kurzu, potu i brudnych myśli - taki jest najnowszy mix sygnowany nazwą Sundown Syndrome. Tradycyjnie dziękujemy wykonawcom za zgodę na umieszczenie ich utworów w naszej kompilacji, a Was drodzy czytelnicy zapraszamy do słuchania i komentowania. 

 


Tracklist:


1. Real Estate - It's Real (USA)

Najnowszy, mega przebojowy singiel zapowiadający drugi album w karierze tej niezwykle słonecznej grupy z New Jersey. W końcu ma się w składzie Matthew Mondanile'a... 

2. Microexpressions - All Like Comets (PL)

W oczekiwaniu na debiutancki album jeleniogórskiego duetu Stambulski - Szczęśniak, otrzymaliśmy dwie znakomite EP-ki, których poziom przekracza granice Polski. All Like Comets z tej drugiej, Lie in Wait

3. Wooden Shjips - Lazy Bones (USA)

Psychodeliczna miazga z San Francisco, czyli prezent od chłopaków z Wooden Shjips, których tegoroczny longplay West zbiera co prawda dość różne recenzje, ale Lazy Bones to z całą pewnością wyróżniający się punkt tej płyty. 

4. Klimt - Kiedyś będziesz przenosić góry chłopcze (PL)

Projekt Antoniego Budzińskiego - Klimt, to udana próba przeszczepienia na polski grunt gitarowej muzyki wywodzącej się z legendarnej wytwórni Creation. Na Agape każdy lubujący się w połączeniach shoegaze'u i ambientu, znajdzie coś dla siebie.

5. By the Sea - Old Coasts (UK)

Idealne piosenka do soundtracku składającego się na nasze/wasze wakacje. 

6. Foxes in Fiction - Courtyard Summer (CA)

Warren Hildebrand i jego rozmarzony projekt Foxes In Fiction. Słuchając Courtyard Summer w naszym mixie, nie zapomnijcie także sprawdzić jego debiutu - Swung From the Branches. Dla wszystkich fanów Atlas Sound. 

7. Ringo Deathstarr - Imagine Hearts (USA)

Zaliczyli bardzo udany występ na tegorocznym Off Festivalu, wydali ciekawą płytę Colour Trip i spróbowali na nowo rozniecić pamięć o czasach, gdy Loveless było czymś więcej niż muzyką. Prawie im się udało. 

8. Ścianka - Shifting the Night for Tomorrow (PL)

Cieślak, Biela i Kowalczyk w znakomitej formie!

9. Trupa Trupa - Good Days Are Gone (PL)

Dobre dni powoli się kończą, więc słuchajmy Trupy Trupy póki możemy...

10. Hobo Codes - Cichy Kącik (PL)

Osiedle w Krakowie wchodzące w skład Dzielnicy V Krowodrza. W Cichym Kąciku znajduje się pętla tramwajowa, a biegnąca od niej wzdłuż Błoń linia tramwajowa (otwarta 1936) pokrywa się z dawnym korytem rzeki Rudawy. W bezpośrednim sąsiedztwie Cichego Kącika znajduje się Miasteczko Studenckie AGH oraz Stadion TS Wisła Kraków. Trio z Krakowa: Alex Rainer, Tom Carter i Adam Dupaski zapraszają do posłuchania ich EP-ki Hobo Codes, niekoniecznie w Cichym Kąciku.

11. Big Troubles - Misery (USA)

Młodzieńczy noise pop; już nie lo-fi (vide Worry). 

12. Kris Keogh - Above Paris, with stars in our eyes (AUS)

Grający na harfie, 34- letni Australijczyk Kris Keogh nie zajmuje się tylko tworzeniem muzyki, czego dowodem jest link poniżej. 

13. Hotel Mexico - Dear Les Friends (JPN)

Pochodzącemu z Kioto, Hotel Mexico udało się zaskakująco dobrze skopiować chwyty i zagrywki, które znamy z stąd: http://www.youtube.com/watch?v=ly8ljATUXXE

14. Peaking Lights - All the Sun that Shines (USA)

Idealna muzyka na takie dni, jakie mamy przed sobą, czyli 35 stopni w cieniu, niewielka ilość płynów i niedziałająca klimatyzacja. 

15. Slowdive - Celia's Dream (UK)

Klasyk. 

16. The Caretaker - Fleeting Dreams (UK)

Zapraszamy do złotej sali, gdzie serwuje się bourbon z odrobiną szaleństwa. To znakomite lekarstwo na pamięć. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz