wtorek, 31 lipca 2012

Coctail Party - Czerwiec/Lipiec

from fffound
Efekt cocktail party - zjawisko to umożliwia skupienie się na jednym sygnale wyodrębnionym w środowisku akustycznym, przy zachowaniu możliwości odbioru pozostałych dźwięków pochodzących z wielu źródeł o różnej lokalizacji.

Rzeczy nieznane, lotne i uzależniające. Tym razem krótko, bo po prostu nie chcę mi się pisać, sorry.

Jefre Cantu - Ledesma - Faceless Kiss

Założyciel Root Strata kontynuuje swoją podróż wśród gitarowo-syntezatorowych połączeń i eksperymentów. Faceless Kiss to przypadek szczególnie przyjazny, bardzo melodyjny, shoegaze'owy, wydany przez Emerald Cocoon, micro-label z LA. Housekeeping - Daytona

Znalezione przypadkiem podczas przeszukiwań Bandcamp. Z ciekawości wpisałem sobie "sophisti", by znaleźć coś interesującego. Rezultat tych poszukiwań był raczej mizerny, bo wyświetlono niewiele ponad dziesięciu wykonawców. Wart posłuchania był tylko jeden: Housekeeping. To nowojorskie trio całkiem znośnie łączy w swojej muzyce elementy sophisti i dream popu. Obczajcie ich Possible Music, czyli potencjalne dźwięki, które mogą stworzyć przyszły koncertowy i studyjny szkielet tej grupy. DVVLLXNS - Litvny [EP]

DVVLLXNS to occult electronic project znanego z Barn Owl Jona Porrassa, będący wyrazem wdzięczności dla Isabelli Rossellini, która wcieliła się w postać Dorothy Vallens, w filmie Blue Velvet Davida Lyncha. Sea Pinks - Autumn Song

Na Dead Seas nie ma utworu, który przekroczyłby długość trzech minut. Album połyka się jednym tchem, a gitarowe melodie Neila Peela doskonale pasują do otaczającej nas aury. Fajne, niezobowiązujące indie granie.


Brothers in Law - Gray Days [EP]

Jakiś czas temu na blogu recenzowałem album Signs of a perfect disaster Sea Dweller z Włoch, który zresztą wystąpi w Polsce na festiwalu Spacefest w grudniu. Z Włoch pochodzi także trio Brothers in Law, mniej shoegaze'owe, ale też z ciekawymi piosenkami. 


Albino Groupie - Echo of the Eye

Jak tylko dostanę w swe ręce tę kasetę, to obiecuję dłuższy tekst. Na razie musi Wam wystarczyć zaledwie dwuminutowy sample. 
Former Bullies - Golden Chains

Oni są z Manchesteru. Grają indie rock. Grają go naprawdę dobrze.

http://formerbullies.tumblr.com/


Deep Magic - Ocean Breaths 1

Psychotropowe dźwięki z Los Angeles, czyli Deep Magic, czyli Alex Gray, czyli założyciel labelu Deep Tapes i członek Sun Araw i Dreamcolour.

http://deeptapes.com/


I NA KONIEC 

Stephane Collaro - Cocoboy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz