sobota, 2 stycznia 2016

Podsumowanie roku 2015. Piosenki cz.4

34. Natalia Lafourcade - Te Quiero Ver

"Przez lornetkę obserwował każdą zmarszczkę na powierzchni jeziora, z wiarą, iż w końcu uda mu się dostrzec nieuchwytnego żartownisia, który od kilku dni nurkował w jego jeziorze, zostawiając na jego dnie rzeźby z brązu; krytycy sztuki byli zachwyceni: Oto mamy własnego Guido Galletiego! Jego jednak mało obchodziło co ten szaleniec ustawiał na dnie. Bał się o sumy, które tu mieszkały. Od lat zwyciężał w zawodach na największy okaz; udało mu się złapać suma mającego 4 metry długości i ważącego prawie 400 kilogramów. Przez jakiś czas była tu populacja zdolna do rozmnażania się, ale sądzę, że przez tego głupka, liczba osobników zmalała do tego stopnia, że grozi im zagłada - powiedział lokalnej telewizji. 
(Daniel Feltham, "Muszę powiedzieć szczerze, że...", przeł. A. Lipszyc, Wrocław 1976, s. 12)


15. CHROMATICS  - Just Like You

"Nie wygląda na czterdziestkę. Jaskrawozielony t-shirt, włosy blond - gęste jak zawsze. Twardy charakter, prosto z Południa, zachowuje się jak ktoś skaczący po kanałach telewizyjnych, zmieniając kobiety kiedy tylko ma na to ochotę. Tylko ja znam go na tyle, by wiedzieć, że dziś ma coś w sobie z wyrzeźbionego ogiera w garniturze, który w windzie rozbije mnie na miazgę."
(Valentine Guingol, "Prątki Kocha", przeł. Wojciech Laurel, Warszawa 2002, s.77)


25. The Radio Dept - Occupied

"Hmm, byliśmy raczej podekscytowani, ponieważ myśleliśmy, że to jakiś rodzaj przygody. Nie mieliśmy pojęcia, że już nigdy nie zobaczymy Michaela. Myślę, że on wiedział, zdawał sobie sprawę, że mogą to być nasze ostatnie chwile. Mimo wszystko pozwolił nam odjechać. Podziwialiśmy jego odwagę i determinację. Na zawsze jednak pozostanie mi w pamięci jego twarz."
(Alfred Pappen, "Ostatni pociąg", przeł. S. Rafa, Łódź 1967, s.432)


33. Unknown Mortal Orchestra - Necessary Evil

"To było dziwaczne zwierzę. Miało długie, smukłe nogi, bardzo krótkie ramiona z olbrzymimi szponami i szczęki o kształcie przypominającym pęsetę. Miał zrobioną specjalizację w polowaniu na ludzi spadających z łóżek. Robił to za pomocą krótkich i silnych przednich łap, którymi rozdrapywał korpusy leżących ludzi. Przedstawiciele tego gatunku znajdowani są głównie w Ameryce Północnej i w Azji."
(Nick Johnson-Freese, "Aleksiej Leonow chodzi po Księżycu", przeł. P. Winter, Wrocław 2015, s.34)


12. Mac DeMarco - No Other Heart

"Is it true?
You’ve been feeling sort of low these days
Just don’t have a place to go these days
Must be bringing you down

Well for one, her heart belongs to another
And no other heart will do"
(Mac DeMarco, "No Other Heart", Captured Tracks, Canada 2015)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz