czwartek, 17 maja 2012

Pojedź z mamą na koncert!

Weekend nadchodzi wielkimi krokami, niosąc ze sobą Księżyc i zabawę w płynie. To odpowiedni czas by wybrać się samemu, z mamą lub z przyjaciółmi na koncert jakiegoś "fajnego" zespołu.

  • CZECHOSLOVAKIA
Duet zaprasza na koncertową majówkę, w ramach mini trasy koncertowej promującej ich debiut - Made In. Czeski humor, zabawa w chowanego i dobra muzyka - gwarantowane!

Daty koncertów:

   25 maja (piątek) 20:00, Sopot, Kiss Ass, wstęp: 0 zł - Czechoslovakia
   26 maja (sobota) 20:00, Koszalin, Centrala Artystyczna, wstęp: 8 zł - Jak Zwał Tak Zwał + Czechoslovakia
   27 maja (niedziela) 20:00, Chojnice, Pub Kornel, wstęp: 8 zł - Jak Zwał Tak Zwał + Czechoslovakiahttp://www.myspace.com/jztz (Jak Zwał Tak Zwał)


  • KLOC KUPAŁY /KLUB JAZZGA/ŁÓDŹ

Natomiast jutro, o godzinie 22, w łódzkim klubie Jazzga rozpocznie się impreza mająca charakter pożegnalny i przedostatni, podczas której można będzie pobiesiadować, potańczyć, posłuchać i spłodzić potomka.  

Z okazji zamknięcia klub JAZZGA zaprasza na przedostatnią imprezę "KLOC KUPAŁY".

Na huczne obchody zamknięcia najważniejszego klubu w Łodzi, zapraszają znani artyści

z podziemnego świata muzyki, którzy zawładną sceną na klubowym dziedzińcu oraz djskim

pulpitem wewnątrz klubu. Chaos, miłość i jazz, czyli "KLOC KUPAŁY" z udziałem łódzkich
i czeskich artystów.

Wystąpią m.in. I Love 69 Popgeju, DJ 8rolek czy powstały specjalnie na tę okazję, zbudowany z materiałów łatwopalnych, skład CHUJAZZGA. Nie dajcie się zwieść i wpadajcie do Jazzgi!

Start godz. 22.00, bilety 15 pln

Kloc Kupały - obchodzone do lat 50 XX w. w centralnej Polsce święto zwycięstwa i oczyszczenia. Słowo kupała pochodzi od czeskiego podróżnika Karela Kupłaczka ,który dotarłszy na teren dzisiejszej ziemi Łódzkiej stoczył ciężką i nierówną walkę o swoje życie z niedźwiedziem siejącym postrach w okolicznych lasach. Tej nocy mieszkańcy osady nękanej przez niedźwiedzia wdzięczni wybawcy postanowili wydać na cześć bohatera suto zakrapianą biesiadę. Niestety nie zachowały się w formie pisemnej do dnia dzisiejszego szczegóły tej nocy oraz dalsze losy Kupłaczka, a jedynie szczątkowe relacje które przekazywane z pokolenia na pokolenie urosły do niesamowitych legend i do dziś dzielą historyków. Według prof. Krzysztofa Pętli z Uniwersytetu Łódzkiego najbardziej realna wydaje się ta mówiąca o całonocnej pijatyce w karczmie i tajemniczym zniknięciu samego bohatera, po którym pozostał wielki jak kloc niedźwiedź.Ta niezwykła noc to święto zwycięstwa, muzyki, tańca oraz płodności. Jedyna noc w roku w której każdy może być każdym, a zarazem nikim szczególnym i cieszyć się tą chwila bez opamiętania ,aż do osiągnięcia pełnego spełnienia i tym samym oczyszczenia i zwycięstwa. To zapomniane i zlikwidowane przez komunistyczny ustrój święto pragną przypomnieć Łódzcy i Czescy artyści.

więcej informacji:  http://events.jazzga.info/
credit Christoph Voy
  • TARWATER
W trasę po Polsce rusza niemiecki zespół Tarwater. Koncerty organizuje Gustaff Records. Przybij piątkę! Start w Zielonej Górze, meta w Krakowie.

22.05. - Zielona Góra - Zielona Jadłodajnia
23.05. - Warszawa, CDQ
24.05. - Łódź, Łódź Kaliska
25.05. - Szczecin, Free Blues Club
26.05. - Kraków, RE

wszystkie koncerty o godz. 20.00.  

Materiały organizatora:

Berliński duet Tarwater założony przez Bernda Jestrama i Ronalda Lippoka istnieje od 1995 roku. Przez te 16 lat
zespół wydał 10 albumów studyjnych, wspomagał w nagraniach wielu artystów (m.in. Piano Magic, Tikiman, 
Tuxedomoon, B. Fleischmann), skomponował muzykę do niezliczonych spektakli teatralnych, filmów a nawet do 
opery "Tosca", wystawionej przez berlińską Volksbühne. W Polsce Tarwater zagrał kilka tras koncertowych i ma 
zagorzałą grupę fanów. Gusstaff Rec. wydał też na wyłączność dwa albumy duetu ("Not The Wheel" i "Donne Moi 
La Main"), a polska wersja płyty "Spider Smile" zawiera o jeden utwór więcej niż wydanie niemieckie...

Ronald Lippok jest także perkusistą jednego z pionierów niemieckiego post-rocka, zespołu To Rococo Rot,
współtworzy też grupę Dakota Days. Bernd Jestram jest natomiast uznanym berlińskim producentem muzycznym 
- w jego studiu nagrywało wiele gwiazd współczesnej muzyki niezależnej, od niedawna współtworzy także projekt 
Rats Live On No Evil Star (płyta wydana przez Gusstaff Rec.).

Nowy album "Inside The Ships" (2011) zawiera 11 utworów, które odzwierciedlają różne oblicza dźwiękowego kosmosu Tarwatera: gęste dźwiękowe pejzaże, wytworzone przez subtelnie utkane ze sobą elektroniczne i analogowe dźwięki.


  • GREEN ZOO FESTIVAL
W przyszłym tygodniu rozpoczyna się w Krakowie druga edycja miejskiego festiwalu Green Zoo. Wystąpi plejada gwiazd m.in. Lower Dens, Molly Nilsson czy Ben Caplan, więc Waszej nieobecności nie będzie można usprawiedliwić

Materiały organizatora:

Green ZOO Festival jest inicjatywą całkowicie oddolną i nie nastawioną na zysk, a udaje się dzięki ścisłej współpracy Fundacji Front Row Heroes, klubów i zespołów. Klimat, jaki panuje na Festiwalu sprawia, że nie ma sztywnego podziału na zespoły, branżę, organizatorów i publiczność. Dzięki temu Green ZOO zbliża nas do najlepszych zachodnich standardów myślenia o miejskich festiwalach.


Green ZOO powstał spontanicznie w 2011 roku wokół krakowskiego koncertu kanadyjskiej song-writerki Basi Bulat, organizowanego przez Front Row Heroes. Basia Bulat przyjechała do Polski między innymi na zaproszenie Arcade Fire, aby zagrać support przed ich koncertem na warszawskim Torwarze. Okazało się, że kilka krakowskich zespołów chciało z kolei otwierać koncert Basi Bulat w Krakowie. To stworzyło organizatorom szansę na zainicjowanie małego miejskiego festiwalu, na wzór zachodnich festiwali showcase’owych, gdzie wiele zespołów gra jednocześnie w kilku różnych klubach. Festiwal nazwany został Green ZOO – od tytułu przeboju Ludmiły Jakubczak „W zielonym ZOO”, który na stałe trafił już do koncertowego repertuaru Basi Bulat.

Druga edycja Green ZOO odbędzie się w Krakowie w dniach 23 - 26 maja 2012 roku. Festiwal znacznie się rozrósł: koncerty będą odbywać się w klubach: Betel, Re, Rozrywki Trzy, Kotkarola i Bomba, a wystąpi łącznie ponad 20 zespołów, w tym prawie połowa z zagranicy. Zagrają: Lower Dens (US), Moonface (CA), Tarwater (DE), Socalled (CA), Molly Nilsson (DE), Swearing at Motorists (US), Katie Moore (CA), Jason Urick (US), VUK (FI), Ben Caplan (CA), Yesterday Shop (DE), Coldair, Vladimirska, PLUM, Fuka Lata, How How, Bubble Pie, The Pleasure Is Mine, Teddy Jr., Die Flöte, Ch-Ch-Ching, Karl Culey, Hayden Berry, Don’t Ask Smingus, Kaseciarz, Frank’s Hard Drive.

Partnerem Green ZOO po raz pierwszy będzie jeden z najważniejszych miejskich festiwali na świecie – kanadyjski POP Montreal (www.popmontreal.com), z którego organizatorami Front Row Heroes dzielą te same przekonania i pragnienie, aby tworzyć wartościowe święto muzyki, które angażuje całe miasto i jest widoczne na każdym rogu ulicy. POP Montreal będzie kuratorem jednej ze scen festiwalu. To dla Front Row Heroes i Green ZOO duże wyróżnienie.

Green ZOO ma w założeniu organizatorów stać się platformą spotkań dla muzyków, agentów, menedżerów i promotorów. Stąd bardzo ważnym punktem programu Festiwalu będą panele dyskusyjne i spotkania z gośćmi z zagranicy, którzy z powodzeniem promują alternatywną muzykę. W ramach tegorocznej edycji odbędzie się spotkanie dla song-writerów z Gabą Kulką oraz panele dyskusyjne z artystami na temat strategii DIY (Do It Yourself). Szczególne znaczenie mają panele dla booking agentów, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o tym nieznanym szerzej w Polsce zawodzie. Będą one możliwe dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza (www.iam.pl), które umożliwiło zaproszenie do Polski gości z zagranicy: Dan Seligman (który pracuje między innymi z Owenem Pallettem, Braids, Socalled czy Chad Vangaalen'em) i Melanie Turner (dyrektor ds. promocji festiwalu POP Montreal i doradca zespołów w sprawach marketingu muzycznego).

Inicjatywy te będą współorganizowane przez jednego z naszych patronów medialnych, radio Radiofonia (www.radiofonia.fm). Panele, transmitowane na żywo na antenie stacji, będą prowadzić jej młodzi dziennikarze.

Zapisy na spotkanie z Gabą Kulką i na panele Booking Agent’s Job (w języku angielskim) trwają do 21 maja pod adresem: emi@frontrowheroes.com

Partnerem Green ZOO w tym roku będzie także Miesiąc Fotografii w Krakowie (www.photomonth.com). We współpracy z Miesiącem Fotografii przygotowany będzie panel dyskusyjny na temat fotografii koncertowej oraz estetyki zdjęć zespołów muzycznych, któremu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć.

Karnety na Green ZOO można nabyć:

·     przez internet (www.ticketpro.pl)
·     we wszystkich punktach sprzedaży sieci Ticketpro w całej Polsce (m.in. w Empik, Media Markt.

Specjalne, kolekcjonerskie karnety będą dostępne w klubach Betel oraz Rozrywki Trzy w Krakowie.

Dostępne są karnety:

- 4-dniowe (obejmujące cały festiwal, czyli dni 23.05 - 26.05.2012);
- 3-dniowe (obejmujące dni 24.05 - 26.05.2012).

Ceny karnetów:

- karnety 4- dniowe:
90 zł od 24 kwietnia 2012 roku do 22 maja 2012 roku
100 zł w dniu 23 maja 2012 roku

- karnety 3-dniowe:
80 zł od 24 kwietnia 2012 roku do 23 maja 2012 roku
90 zł od 24 maja do 26 maja 2012 roku

Wymiana karnetów na opaski festiwalowe będzie zapewniona każdego dnia festiwalu, od godz.15:00 do godz. 21:00 w Klubie Bomba przy Pl. Szczepańskim 2/1 w Krakowie.


Miejsca festiwalowe:

Betel (Pl. Szczepański 3) – POP Montreal Stage

Bomba (Pl. Szczepański 2/1) – Green ZOO Festival Club / Aktivist Stage

Rozrywki Trzy (ul. Mikołajska 3) – Radiofonia Stage

Klub RE (ul. Św. Krzyża 4) – Nothing Stage

Kotkarola (Rynek Główny 6) – Extra Stage


Więcej informacji – na www.greenzoofestival.pl.
 . 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz