środa, 30 maja 2012

Soft Mirage - Ionian Dream


Soft Mirage - Ionian Dream
Kinnta Records
2012

Ionian Dream brzmi jak soundtrack do ulubionego, francuskiego filmu, gdzie po Polach Elizejskich spaceruje Charles Trenet wespół z Jeanne Moreau. Cofnięci w czasie do belle epoque, zachłyśnięci impresjonizmem, gdy umysły opanowała cudowna idee fixe, jakoby nasze ciała były oderwane od rzeczywistości, staramy się bronić przed tutejszymi autochtonami, ściągającymi nas na ziemię. 

Soft Mirage to współpraca Christiana Richera (The Haiduks, Element Kuuda), który w wieku 16 lat powziął poważne zobowiązania wobec muzyki, a wszystko za sprawą In the Court of the Crimson King, i Norma Chambera, czyli Panabrite we własnej osobie. Ionian Dream to fuzja delikatnych melodii, opartych na psychodelicznym popie, utkanych za pomocą gitary i syntezatorów przywołujących lata 60. Nie bez powodu przypomniały mi się francuskie klimaty, bo na przykład takie Courtyards of Atlantis brzmi momentami jak AIR. Moim faworytem jest zamykający całość Zenith. Ciężko powiedzieć kogo jest tu więcej, Richera czy Chambera, Soft Terminal czy 1968 - ale to dobrze, że nie można wskazać dominującego stylu. Dziesięć utworów doskonale obniżających ciśnienie i tworzących wokół głowy jedwabne poduszki, jak w sypialni delfina Henryka IV, na których śnimy, i śnimy...

Kaseta Ionian Dream to pierwsze wydawnictwo w kanadyjskiej oficynie Kinnta Records (na początku roku z Hobo Cult Records wydano składankę The Lemon Tape), którą w 2010 roku założył Richer i Nicolas Lê Quang. Musicie to sprawdzić!

Highly Recommended


http://www.kinnta.com/ - trzeba zamówić!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz