piątek, 1 lipca 2011

I Love 69 Popgeju


Kiedy młodość spotyka się z niewinnością, rezultatem tych rendez-vous jest wolność. A wolność ma na imię I Love 69 Popgeju. 


Rok 1969. Wiadomo - festiwal Woodstock, hippisowska idea miłości i pokoju; dla innych to rok ciała, bo stroje ciało otulały, podkreślając figurę. Istotne w roku 1969 były trzy trendy egzotyczne: tajemniczy wschód ( Indie, Maroko, Arabia), indiański (młodzież uwielbiała ich stroje) oraz cygański. Kobiety nosiły szarfy, inkrustowane paski i okultystyczną biżuterię – amulety, pierścionki węże*. W Anglii powstała subkultura Skinheads. Wspaniały rok dla muzyki - pierwszy album Led Zeppelin, czwórka z Liverpool'u przechadzała się przez Abbey Road. Wyemitowano także pierwszy odcinek kreskówki Scooby Doo, gdzie jesteś? A Polacy żyją w zgodzie z południowo-zachodnimi sąsiadami. 

I LOVE 69 POPGEJU to audio-wizualny mięsisty avant electro pop. Ich muzyka to mieszanka różnych stylów: disko i punku, country i piosenki chrześcijańskiej, elektro i cyrku, a wszystko okraszone odrobiną narcyzmu, dekadencji i zabawy. Energię i spontaniczność dzięki której są rozpoznawalni i która towarzyszy im podczas występów na żywo, starali się uchwycić i zarejestrować na swojej debiutanckiej płycie, wydanej na wiosnę tego roku - Let's Gold Corridor. I Love 69 Popgeju to duet, w skład którego wchodzą: Jakub Adamec  i Pavel Pernický. Sporadyczni członkowie to: Zdenda Vichr (wokal), Petr Stark (elektro perkusja) oraz Petr Marek (Midi Lidi).


Popgejowie zagrali ponad 110 koncertów w Czechach, na Słowacji, w Polsce, w Niemczach, na Węgrzech i w Szwajcarii. Grali z takimi artystami jak Owen Pallet (Final Fantasy), Felix Kubin, Kevin Blechdom, Mitch & Mitch, Dick 4 Dick, The Complainer, Deuce, 8 Rolek i innymi. W ubiegłym roku ogłoszono zespół  najciekawszym projektem w konkursie Mala Alternativa w Pradze. 

Let's Gold Corridor zostało wydane przez label Vole Love Production (gratka dla chorych na muzykofilię - limitowana edycja 250 egzemplarzy debiutanckiego albumu I Love 69 Popgeju na złotym winylu). Promowane jest teledyskiem do utworu Young & Innocent. Jeżeli nie boicie się swoich pragnień, nie chowacie niczego pod sutanną, macie odwagę wybrać się na pełną ekscesów i pozytywnego humoru wyprawę, i lubicie czeskie filmy - I Love 69 Popgeju zastąpi Wam ojca i matkę, i wszystkich przyjaciół. 
* http://www.retrofilia.pl/moda-lat-60-rok-1969/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz