poniedziałek, 4 lipca 2011

SkangurSortując życie na chwile miłe i złe, wybierając tylko te pierwsze nie da się go przeżyć.. Często stajemy przed wyborami i sytuacjami wręcz beznadziejnymi, przeklinając czemu to akurat nam się przytrafiło. Podejmujemy decyzje najlepsze w naszym mniemaniu, korzystając z rozwiązań zapewniających wybrnięcie z sytuacji w jak najlepszej formie. Czasami myślę sobie i modlę się aby Bóg mi je oszczędził i nie zmuszał do podejmowania decyzji tragicznych..

Krakowski Skangur, niczym twarz wojownika jest opatrzony wieloma bliznami, spowodowanymi trudnymi decyzjami o zmianach personalnych. Można twierdzić, że to były odejścia za porozumieniem stron, bezkonfliktowe i w dobrych humorach ale na pewno coś po sobie zostawiły.. Blizny. Na szczęście to nie ma związku z jakością i skutecznością muzykowania. Zespół bardzo dobrze sobie radził i nadal radzi, wydając multum singli, teledysków i 2 płyty (kolejna w końcowym etapie wydania). Najnowsza płyta sygnująca się nazwą "Zet Wu eL Jot" oraz promująca się singlem "Polska klanowa".Skangur to punk rock z wyraźną naleciałością ska w postaci dętych instrumentów. Skangur to proste aczkolwiek inteligentne teksty, z przekazem. Skangur to serce zespołu, Adam Kozłowski (założyciel). Skangur to przede wszystkim koncerty, grupa koncertowa, którą gdy zobaczysz na żywo i potem słuchasz ich płyty to zastanawiasz się czy oni nie nagrywali ją podczas zbiorowej przypadłości brzucha, zupełnie jakby byli chorzy. Skangur to ludzie:

Piotr Chłopek - puzon
Piotr Łuczyński - trąbka
Kamil Grabarz - wokal
Paweł Borowiecki - gitara basowa
Igor Derżko - perkusja
Adam Kozłowski - gitara.

To członkowie są najważniejsi, może Kozłowski jest sercem ale krwią Skangura jest cała reszta chłopaków.

Gdy słucham Modlitwy, cicha i nieśmiała trąbka nie zapowiada co się stanie za kilkanaście sekund.. Aż ciarki przechodzą po plecach. Poetycko erotyczny utwór Czas Wyuzdanych Traw wprawia serce w szybsze bicie, a co niektórym wylewa rumieniec na licach. Czy też nonszalancka i leniwa Piosenka nr 13. Najnowszy singiel Polska klanowa jest wtrąceniem do polityki, interpretacją rzeczywistości Polskiej, wykrzykującym głośno NIE!!. Po przesłuchaniu zapowiedzi "Zet Wu eL Jot", te 7 minut w jakie zostało skompresowane 12 utworów naprawdę wiele obiecuje, wydaję się, że zespół odnalazł wreszcie to brzmienie jakiego szukał przez szereg lat. Obyśmy się nie zawiedli.

Grupa Skangur wie czego chce, wie czego oczekują od nich słuchacze i wychodzi temu na przeciw.

Skangur!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz