sobota, 15 października 2011

Ulepimy słodkie bity!


Sweater Beats - Scenes In a Dream EP/ Threads Vol.1 EP
2011

Te dwie dostępne zupełnie za darmo EP-ki pozwalają słuchaczowi przenieść się na klubowy parkiet, bez konieczności wydawania pieniędzy i stania w długiej kolejce z bardzo realną możliwością nie spodobania się wpuszczającemu do lokalu "gorylowi". 

Bohater tej niedługiej notki nazywa się Antonio Cuna i już trzykrotnie zmieniał muzyczny pseudonim. Od Isweateverybody', po prościutkie Sweaters (okazało się jednak, że istnieją dwa inne zespoły o takiej samej nazwie) aż w końcu wymyślił Sweater Beats, co wydaje się być dwoma najodpowiedniejszymi słowami określającymi styl i charakter muzyki tworzonej przez Amerykanina. Jako że przyszły rok ma być ostatnim w historii świata, Cuna nie próżnuje i wydaje kolejne mini-albumy i single. W tym roku do naszych rąk trafiły dwie wspaniałe EP-ki obracające się w dwóch różnych stylistykach. 

Nagrywane na początku 2011 roku Scenes In a Dream to trzy utwory inspirowane disco housem, french touchem i synth popem. Śliskie macki Breakbota i Onry są wyczuwalne w dźwiękach wydobywających się z głośnika. Wszystkie te sceny odbywające się w śnie Antonio Cuny mają w sobie wysoki poziom funkowego i tanecznego podbicia, skąpanego w stanowczo za dużym stężeniu seksapilu i erotycznych ruchów kobiet przypominających nastoletnie wcielenia Emmanuelle Beart. Fantastycznie wypada utwór What You Need, gdzie chwytliwie-funkowa gitara towarzyszy wokalnemu duetowi Colon/Dank - stałym współpracownikom Cuny, który oddał im klucz do słów swoich piosenek. 

 

W sierpniu ukazała się druga EP-ka. Threads Vol.1 to zapowiedź serii wydawnictw, inspirowanych muzyką R&B, west coast funk i latami 80. Moje największe uznanie zdobyły utwory, gdzie śpiewa Sunni Colon. Ten zdolny młodzieniec nadaje piosenkom Sweater Beats soul'owego pazura, o czym można się przekonać w utworach True Connection czy zamykającym Outro. A wszystko to za free. Więc nerwy "Oburzonych" pozostaną nietknięte; wreszcie jest coś na co ich stać. 

 

Sweater Beats oddał także hołd zmarłej przed dziesięcioma laty, legendzie amerykańskiej muzyki R&B Aaliyah. Jego utwór Like that znalazł się na składance Sunrise Blend przygotowanej przez nowo powstały francuski label Juicy. Sprawdźcie oba tracki, bo warto!

Ocena: 

Scenes In a Dream -7/10
Threads Vol. 1 +7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz