środa, 2 listopada 2011

Drekoty 2.0


Puk, puk!
Kto tam?
To my, Drekoty!
Czy dobrze słyszę, że słyszę trzy głosy?
Taaak, od sierpnia występuje z nami Zosia Chabiera
To ona śpiewa w Masłem i Poddaniach wersja 2.0?
Taak, ale oprócz anielskiego wokalu usłyszysz także jej grę na przeróżnych instrumentach (zacznijmy może od skrzypiec...)
Czytałem w prasie, że zdobyłyście nagrodę Grammy
Nie, źle przeczytałeś. Drekoty wzięły udział w półfinale festiwalu Gramy w Szczecinie, i dostałyśmy nagrodę za najlepsze wykonanie piosenki w języku polskim (Poddania), a Ola otrzymała nagrodę dla najlepszego instrumentalisty.
Kiedy to było? 
We wrześniu. W tym samym miesiącu zagraliśmy pierwszy oficjalny koncert w trzyosobowym składzie w gorzowskim klubie Magnat, a także supportowaliśmy Pustki w Poznaniu. Od września również ma miejsce mini-jesienna trasa koncertowa, która ciągle trwa i będzie trwać... Jej kulminacją będą dwa koncerty, które zagramy 29 i 30 listopada (odpowiednio w Krakowie - klub Re, oraz w Warszawie - w Powiększeniu) jako support przed Evangelistą
Carla Bozulich?
Tak, ta sama.
Ona we wrześniu wydała nową płytę, chyba...
Album "In Animal Tongue" ukazał się 20 września.
Na mieście słychać, że szykuje się znana muzyczna kompilacja, gdzie będzie można usłyszeć Wasz utwór Masłem.  Z doświadczenia wiem, że tego typu półsłówka to nie czcze gadanie.
Zgadza się. Piotr "Stelmi" Stelmach pożycza od nas wspomniany wyżej utwór i udostępnia go na czwartej części Offensywy, która niebawem pojawi się w Empikach. Dziś natomiast w internecie debiutuje EP-ka Trafostacja (II) 
Masło czy margaryna? 
Masło.
Old Time Radio na swojej ostatniej płycie (Stare radyjko gra dla dzieci) miało Piosenkę ze starej szafy. Wy natomiast zagraliście akustyczną sesję w magazynie meblowym, gdzie wasze dźwięki wędrowały do wysłużonych... tfu, zasłużonych krzeseł, stołów, taboretów i szaf. 
Stare meble mają to, czego nie mają niektórzy ludzie - duszę. Szczególnie cenimy sobie meble w kolorze olchowym oraz koniak. Świetnie się z nimi współpracuje. 
To powodzenia ze wszystkimi projektami i działaniami!

Akustyczna sesja meblowa




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz