czwartek, 5 sierpnia 2010

Candy Claws - Hidden lands

Twosyllable Records 2010


Jeśli ktoś marzy, by zobaczyć prawdziwie dziką przyrodę, nietkniętą ręką człowieka, a w dodatku o nieprzeciętnej urodzie czy też posłuchać śpiewu ptaków, których nazw nie jest w stanie wymówić, powinien przyłączyć się do ekspedycji pod kryptonimem Candy Claws. Trzon wyprawy stanowi dwójka młodych podróżników, pochodzących z Fort Collins w stanie Colorado, Ryan Hover i Kay Bertholf. Wspiera ich szóstka ochotników - Marthy, Riley, Jonathan, Meghan, McKenzie i Wesley. Parę dni temu wrócili z kilkumiesięcznej podróży, podczas której udało im się odkryć nieznane obszary lądu w okolicach Portoryko porośnięte gęstym lasem, pośród którego żyją i mieszkają niezliczone ilości dzikich, nieopisywanych do tej pory przez naukę, zwierząt i roślin, których próżno by szukać w innych częściach świata. Wśród członków ekspedycji był także nasz reporter, który wnikliwie i ze szczególną starannością postara się przedstawić Państwu świat, który zaczarował jego i członków Candy Claws.

Oto relacja naszego wysłannika - Jakuba Matuzalema.


To druga wyprawa Candy Claws w poszukiwaniu świata tajemniczego, nieodgadnionego, piękniejszego od tego, który na co dzień mamy okazję oglądać. Pierwsza odbyła się rok temu i została przypieczętowana płytą In the dream of the sea life. Chcieliśmy poznać morskie krajobrazy, zachwycić się tym kosmicznym nagromadzeniem flory i fauny w jednym miejscu, i sprawdzić czy dałoby się żyć cały czas pod wodą. Świetnie byłoby w przyszłości móc wybudować sobie podwodny domek z rafą koralową - takim bardziej kolorowym ogródkiem, w którym obok siebie żyłyby meduzy, rekiny, żółwie i my - ludzie. Morski świat jest przepiękny. Dlatego zarejestrowaliśmy go na płycie, aby każdy mógł poczuć to, co my czuliśmy w tamtych chwilach - mówi Ryan, kierownik i przywódca grupy. To on wraz z Kay założył Candy Claws. Poznali się w tutejszym kościele; uczył ją także gry na perkusji. W pewnym momencie zorientowali się, że każde z nich pragnie tego samego: odkrywać nowe rzeczy, dźwięki, miejsca, o których zawsze marzyli i dzielić się choćby maleńką ich częścią. Poznaliśmy w końcu clou naszego życia. Czyż to nie jest cudowne? - szczęśliwa Kay wstaje i udaje się do swego pokoju, by się przygotować do jutrzejszego wyjazdu. Trzeba zabrać wszystko co może okazać się przydatne w lesie równikowym. Całe szczęście, że jest z nami grupa ludzi, podzielająca naszą pasję i chcąca uczestniczyć w wyprawie. Razem tworzymy naprawdę zgraną ekipę. Zresztą sam zobaczysz!
Candy Claws w pełnym składzie wyruszają na poszukiwanie nieznanego
23 kwietnia. Pobudka o 4:50, potem wspólne śniadanie, szybciutko do łazienki, sprawdzam jeszcze bagaż czy aby na pewno wszystko jest na swoim miejscu... i ruszamy. Na Northern's Colorado Premier Airport, czeka na nas niewielki samolot, który zabierze nas do Canovanas, miejsca docelowego skąd wyruszymy. Przygotowania do wyprawy są znacznie bardziej męczące niż sama podróż. W czasie lotu zapytałem Kay, co skłoniło ich do rozpoczęcia kolejnej podróży. Wiesz, będąc kiedyś w jednym z tych old book store, których u nas pełno, natknęłam się na książkę Richarda M. Ketchuma - The Secret Life of the Forest. Ilustracje w tej książce są cudowne. Pamiętam jak przez mgłę, że gdy chodziłam do szkoły, nauczyciel biologii podarował mi ją jako nagrodę za dobre wyniki w nauce. Lubiłam go, bo był świetnym pedagogiem i kolegą, który zawsze chciał ci pomóc. Cholernie przystojny mężczyzna... Niestety, zamiast troszczyć się o nią jak o skarb, zgubiłam ją ledwie tydzień po tym jak ją dostałam. Dlatego tak się ucieszyłam widząc tą książkę. Natychmiast zaopatrzyłam się w nią i pomyślałam, że fajnie byłoby znów mieć naście lat, nie troszczyć się o przyszłość, całymi dniami bawić się z przyjaciółmi. Po to jest ta wyprawa - to ma być zabawa, zabawa życiem, zabawa ze wszystkim co cię otacza. Sprawdzam co u innych członków załogi. Johnatan i Riley postanowili odespać krótką noc. Marthy i Megan oglądają Tramwaj zwany pożądaniem na przenośnym dvd. Wesley gra na swoim PSP w Little big planet. McKenzie czyta najnowszy zbiór opowiadań Sandora Marai, a Ryan wygląda przez niewielkie okienko, w poszukiwaniu jeszcze mniejszego świata, który nie tak dawno przytłaczał i przerażał swoim rozmiarem. Kay powiedziała ci o książce. Zapomniała powiedzieć, kim są ludzie, którzy zainspirowali nas do tego typu podróży. To czwórka chłopaków z Baltimore, która tworzy Zwierzęcy Kolektyw. Słyszałeś o nich? Są znakomici. To oni są pionierami - my słabymi epigonami. Jeden z ich członków, Panda Bear, stworzył dzieło, które jest naszą biblią - Person Pitch. Gdy słuchasz nas, automatycznie myślisz o nim. Nie potrafimy się uwolnić od jego działania. To nas wyniszcza, ale ja kocham słodką śmierć... A i jest jeszcze mój imiennik, Ryan McPhun i jego projekt The Ruby Suns. Zajmuje się tym samym czym my. Odbieramy na tych samych falach. Jest nas wielu...

Ilustracje w tej książce są cudowne
Zwierzęcy Kolektyw; drugi od lewej Panda Bear

Jesteśmy na miejscu. Dotarliśmy do Canovanas. Czekamy na Ramona, który ma nas zabrać na skraj puszczy. Po 15 minutach zjawia się on i jego czerwony dodge pickup. Część pakuje się do środka, reszta na przyczepkę. Jest strasznie gorąco i parno. Ale to w końcu strefa podzwrotnikowa... Ponad dwie godziny jazdy bezdrożami zrobiło swoje. Chciałbym już wstać, chodzić, biegać tylko nie siedzieć. W końcu samochód się zatrzymuje i słychać potężny głos: Bajarse! Żegnamy Ramona i teraz już sami wyruszamy na przygodę życia. Roślinność w wilgotnym lesie równikowym tworzy tak zbity gąszcz, że czasem trudno wyodrębnić poszczególne piętra. Rośliny zielne np. storczyki, rosną nawet na pniach i gałęziach drzew oraz na zwalonych kłodach. Zróżnicowanie gatunków jest ogromne: na niewielkiej przestrzeni występuje ponad 100 różnych gatunków drzew... Każda nasza podróż to w pewnym sensie wakacje dla nas i dla naszych fanów. Pozwalamy im się zrelaksować, odpocząć, mogą podziwiać najpiękniejsze krajobrazy i przestrzenie na tej planecie nie wychodząc z domu ... To będą najwspanialsze wakacje na jakich byłeś.

30 CZERWCA 2010

CNN News  Morning - 8:30

T.J. Holmes. Witam Państwa i zapraszam na skrót najważniejszych wiadomości:

- Zgromadzenie Federalne wybrało Christiana Wulffa na stanowisko prezydenta Niemiec. Będzie on sprawował ten urząd przez kolejne pięć lat,
- Benigno Aquino III objął stanowisko prezydenta Filipin,
- Na Crown Heights w Brooklynie doszło do strzelaniny. Rannych jest pięć osób, w tym jedna ciężko.  Policja podejrzewa, iż były to porachunki grup handlujących narkotykami.
- Ekipa Candy Claws potwierdziła, że odkryła nieznany wcześniej kawałek lądu, na której występują rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Całość przeprowadzonych badań i ich rezultatów dostępna będzie trzeciego sierpnia na stronie wytwórni Twosyllable.

3 SIERPNIA 2010

It's finally available.

Ocena: -8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz