piątek, 20 sierpnia 2010

Dominant Legs - Young at Love and Life EP

LEFSE RECORDS 2010Pozdrowienia ze słonecznego San Francisco!

Arnold Schwarzeneger, Most Golden Gate, Ocean Spokojny, Alcatraz, Najbardziej mroźna zima, którą przeżyłem, to lato w San Francisco, Hippisi, Dolina Krzemowa, Chinatown, GTA: San Andreas, Capricho, San Francisco jest miastem samobójców. Statystyki podają, że w Stanach samobójstwo popełnia się co 18 minut; Museum of Modern Arts, Pier 39, 1906 - trzęsienie Ziemi, koniec zakazu dla małżeństw homoseksualnych, Walt Disney Family Museum, Twin Peaks - najwyższe wzniesienie, de Young Fine Arts Museum, Festiwal Filmów Niemych odbywający się w połowie lipca, Kościół św. Piotra i Pawła, w którym ślub wzięli Joe DiMaggio i Marilyn Monroe, Castro Theatre, Harvey Milk Plaza, Aquarium of The Bay, Scott McKenzie i jego wizja San Francisco.

Grateful Dead, The Dodos, Girls, Deerhoof, Wooden Shjips, Red House Painters, Jefferson Airplane, Birds and Batteries, ..., Dominant Legs.

Dopiero na szarym końcu, bo to żółtodzioby. Muszą poczekać na swoją kolej. Zespół powstał w Świętym Franciszku; tworzą go cudna Hannah Hunt i Ryan William Lynch, znany szerokiej publiczności jako gitarzysta Girls - też z San Francisco. Czym charakteryzuje się ich muzyka? Podobnie jak ma to miejsce w przypadku grupy Christophera Owensa, Dominant Legs grają słoneczne, skoczne popowe piosenki, gdzie on śpiewa i gra na gitarze, a ona tworzy rozmarzone wokale i używa sobie na klawiszach. Tytułowe Young at Love and Life - miłość, młodość, życie. Pobudzająca, lekko funkowa gitarka na dzień dobry, syntezatorek i "aaaaa" Hannah Montana. I like love. Ja też. Clawing Out at the Walls - nieco większe zagęszczenie dźwięków; rytm wystukiwany na afrykańskich bębenkach, standardowo - akustyczna gitara, tamburyn, klawisze i ... Hannah. Głos Ryana często porównywany jest do wokalu Stuarta Murdocha z Belle and Sebastian. Coś jest na rzeczy. About my girls. Świetne. Dla mnie jeden z przebojów wakacji. Ta melodia zawładnie tobą natychmiast i nie przestanie mącić ci w głowie. Oby więcej tego typu utworów w naszych głowach. EP-kę zamyka Run Like Hell for Leather, który ukoi twoje skołatane nerwy i wprowadzi spokój do świata, w którym dane ci jest żyć. Musisz chociaż spróbować Dominant Legs; zawsze jest inne wyjście niż skok z Golden Gate.


Ocena: 6+/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz