czwartek, 14 października 2010

Szał ciał i świst.


(Są rockandrollowcy co??)


Próbowaliście kiedyś rozgryźć tabletkę z odpornością pochodzącą prosto z oceanu? To chyba takie pierwsze doświadczenie z dzieciństwa, gdy tak ładne zewnętrzne opakowanie z jasnym żółtym odcieniem, kryło w sobie coś wstrętnie gorzkiego i okropnego... Diabeł podkusił. Diabeł to umie kusić, w każdą wigilię św. Marka przychodzi na wieżę pewnej posiadłości i tam czeka na śmiałka, który będzie chciał zawrzeć z nim pakt w zamian za pewną rzecz, po którą się zjawi za jakiś czas. Ciekawe, co nie? A do tego czasu można sobie hulać, szaleć, bajabongować.. Znacie taniec bajabongo?

Coś mi się wydaje, że właśnie pewna grupa zawarła pakt z królem ciemności i piekielnych gorących czeluści, no bo jak inaczej można taką muzykę grać? No jak? To nie pojęte jak na nasze szaro-polskie realia. Grają sobie łubudubu, bach-bach, zgrzyt-zgrzyt, buch-buch, łeeeeeeeeeeeeeeeeee.. Z tych na pozór marnie dobranych dźwięków po złączeniu w jeden element wychodzi Kumka Olik. Ci młodzi, lekko zniewieściali panowie nieźle mieszają w czarcim kotle od dobrych kilku lat. Bywają na salonach, bywają na festiwalach, tych mniej lub bardziej ambitnych, grają koncerty, supportują, płodzą płyty. No po prostu, szaleństwo. Wiecie, że oni są nienormalni? W ogóle dziwię się, że to ja zamieszczam tego posta, powinien zrobić to... Te lajtowe dźwięki przyprawiające o lekki zawrót głowy wywołany wspomnieniami, półkule mózgowe nagle odkrywają między sobą wspólny język wyobraźni, oczom powraca zez z dzieciństwa, dzieją się cudawianki. Jednym słowem, dwoma.. SAMA POCIECHA!! .

Chłopcy wydali w tym roku, w połowie wiosny płyciwo, "Podobno nie ma już Francji", promowane utworem pod tym samym tytułem. Jak by to rzec, średnie ciasto, średnie nadzienie, średnia polewa, ale cholera kucharz zajebisty!

Wg. mej skromnej osoby, bodaj naj utwór z ich lekko francuskiej płyty.


Skala ocen. 5,5/10.


Pozdrawiam lekko zatrwożony tym, że malaria ogarnia rankiem całą Polskę.. Bazile.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz